Sale weselne świętokrzyskie – ranking 16 najlepszych lokali

Wybór miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne, to zdecydowanie najtrudniejsza, a przy tym najbardziej kosztowna decyzja związana z organizacją ślubu. W końcu to od tego miejsca zależy, w jakim stylu urządzone będzie wesele, gdzie będą bawić się goście weselni i co najważniejsze z punktu widzenia fotografa – w jakim klimacie ma być przygotowany reportaż ślubny. Jak w takim razie zabrać się za poszukiwanie sali weselnej i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Jeśli natomiast szukasz sali weselnej w Świętokrzyskiem, sprawdź poniższą listę lokali, które z czystym sumieniem mogę polecić. Przy każdej pozycji znajdziesz najważniejsze informacje na temat danego miejsca oraz zdjęcia, które miałem okazję zrobić w ramach reportażu ślubnego dla moich klientów.

Sale weselne świętokrzyskie – 5 wskazówek, jak wybrać tę najlepszą

Podczas wieloletniej współpracy z parami młodymi niejednokrotnie byłem świadkiem różnych trudności, z jakimi zmagali się przyszli małżonkowie podczas wyboru świętokrzyskiej sali ślubnej. Czasami były to błahostki, jednak często problemem okazywała się np. zbyt mała sala w stosunku do liczby zaproszonych gości weselnych lub dekoracja lokalu, która zupełnie nie trafiała w gust pary młodej. Jak temu zapobiec? Pamiętaj o zwróceniu uwagę na 5 czynników, które pomogą Ci wybrać idealną salę weselną w województwie świętokrzyskim.

1. Wielkość sali weselnej

Liczba zaproszonych gości weselnych to punkt wyjściowy, od którego należy zacząć poszukiwania wymarzonej sali weselnej. Oczywiście na etapie jej rezerwacji nie mamy pewności co do ostatecznej liczby gości, jednak warto wiedzieć orientacyjnie, ile osób będzie nam towarzyszyć podczas przyjęcia weselnego. Pamiętajmy, że sala na wesele nie może być zbyt mała – muszą zmieścić się w niej wszystkie zaproszone osoby oraz musi mieć odpowiednią powierzchnię do tańca. Z drugiej strony, jeśli lokal będzie zbyt duży, goście mogą się za bardzo rozpraszać, co nie tylko utrudni pracę fotografowi, ale także popsuje klimat panujący podczas zabawy weselnej.

2. Koszt wynajęcia sali weselnej

Jak już wiadomo, ilu gości będzie zaproszonych na przyjęcie weselne, warto wtedy przemyśleć kwestie finansowe i to nie tylko w kontekście wynajmu sali weselnej, ale całego budżetu ślubnego. Wiele par młodych właśnie od tego uzależnia wybór lub rezygnację z danej sali weselnej. Podczas analizowania kosztów należy pamiętać, że oprócz ceny tzw. „talerzyka” często dochodzą jeszcze koszty dodatkowe, np. za dekorację sali, ciasta, tzw. „korkowe” (opłata za wniesienie własnego alkoholu), napoje oraz parking. Dopiero po podsumowaniu wszystkich tych wydatków możecie sprawdzić, czy rezerwacja sali nie przekracza założonego budżetu.

3. Sala weselna świętokrzyskie – lokalizacja

W większości przypadków pary młode decydują się na przyjęcie weselne w pobliżu miejsca zamieszkania, co ułatwia wiele spraw organizacyjnych. Jeśli jednak planujemy zaprosić gości z dalszych regionów Polski lub zza granicy, należy pamiętać, by lokal był usytuowany w miejscu zapewniającym bezproblemowy dojazd, a także gwarantującym miejsca parkingowe i nocleg dla gości.

4. Motyw przewodni i dekoracje sali weselnej

Ten element dotyczy zwłaszcza panien młodych, którym szczególnie zależy na odpowiednim klimacie panującym w sali weselnej, a także dekoracjach, które będą zgodne z tematem przewodnim wesela. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się wesela romantyczne, rustykalne, ekologiczne i te w stylu boho. Jak za chwilę się przekonacie, w wielu z nich miałem okazję uczestniczyć, a dekoracje w salach weselnych w Świętokrzyskiem uwieczniłem na zdjęciach.

5. Parkiet do tańczenia na sali weselnej

Oczywiście nie wszyscy uważają tę kwestię za priorytet, jednak uważam, że lepiej o tym pomyśleć niż później żałować, że podjęło się złą decyzję. Najpopularniejszą opcją jest sala taneczna połączona z salą bankietową – czasami są to dwie wyodrębnione części w jednym pomieszczeniu, czasami natomiast parkiet taneczny jest pośrodku, a dookoła niego umieszczone są stoły. W niektórych salach weselnych można spotkać się również z oddzielną salą taneczną – w osobnym pomieszczeniu, na zewnątrz (np. w namiocie) lub na osobnym piętrze. W salach dwupoziomowych część bankietowa znajduje się zazwyczaj na piętrze, a parkiet taneczny na dole.

Sale weselne świętokrzyskie – lista wybranych lokali

Kliknij poniżej w interesującą Cię salę na wesele i przekonaj się czy będzie odpowiednia dla Ciebie. Zestawienie otwierają sale weselne Kielce i bliskie okolice a następnie pozostałe sale ślubne w województwie świętokrzyskim. Lista póki co zawiera tylko część lokali, ale jest w trakcie uzupełniania. Jeśli brakuje jakiejś istotnej według Ciebie sali podziel się jej nazwą i lokalizacją w komentarzu a zapewne również znajdzie się w poniższym zestawieniu najlepszych sal na wesele.

Sala weselna Kielce – Restauracja Castor

Jeśli interesuje Cię sala weselna w Kielcach to ciekawym rozwiązaniem jest Restauracja Castor. Są gotowi wziąć udział w przygotowaniu przyjęcia weselnego nie tylko we własnych salach, ale również w ogrodzie, w domu, namiocie czy plenerze. Lokal Castor to klimatyczne i eleganckie wnętrza, posiadający 3 klimatyzowane sale weselne. Przestronna sala balowa, która może pomieścić do 280 osób oraz dwie mniejsze – sala bankietowa na 70 osób oraz sala restauracyjna do 45 osób. Castor Kielce oferuje możliwość dowolnego ustawienia stołów, dekorację stołów, duży parking na zamkniętym terenie, pokój dla nowożeńców. Do dyspozycji macie także miłą i profesjonalną obsługę.

Sala weselna Kielce - restauracja Castor
Restauracja Castor, Kielce

Sala ślubna Zaborowice – Gościniec za Borem

Szukasz miejsca wyjątkowego o niepowtarzalnym industrialnym wnętrzu? Idealną salą ślubną będzie zatem Gościniec za Borem w Zaborowicach. Znajduje się on blisko natury w bardzo spokojnej i cichej leśnej scenerii. Posiada dużą klimatyzowaną salę o powierzchni 600 m2. Jeśli organizujesz przyjęcie weselne na 300 osób, to Gościniec za Borem taką liczbę spokojnie zmieści, zarówno przy stołach tradycyjnych jak i okrągłych. Na terenie posesji znajduje się duży parking a także obszerny i bezpieczny plac dla dzieci. Sala ślubna posiada także pokój dla nowożeńców oraz 8 pokoi 2-osobowych. Gościniec za Borem cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego jeśli Ci się spodobał to o rezerwacji musisz pomyśleć dużo wcześniej.

Sale weselne świętokrzyskie - sala ślubna Gościniec za Borem Zaborowice
Gościniec za Borem, Zaborowice

Sala na wesele w Strawczynie – Szafranowy Dwór

Kolejny lokal to Szafranowy Dwór w Strawczynie. Sala na wesele oferuje salę bankietową mieszczącą 180 gości. Eleganckie, ciepłe i przytulne wnętrze to domena tej przejrzystej sali, w której światła nie brakuje. Stoły okrągłe i prostokątne – do wyboru. Szafranowy Dwór posiada duży parking i obszerny teren z placem zabaw dla dzieci, a także altanę z dużym grillem. Pobliski zalew w Strawczynie ze ścieżkami do spacerów pozwala na chwilę wytchnienia i odpoczynku od zgiełku weselnego. Dom weselny zapewnia pokój dla Pary Młodej oraz pokoje hotelowe dla gości. Szafranowy Dwór Strawczyn dysponuje też mniejszymi salami: Lustrzana mieszcząca do 60 osób, Różana – 35 gości oraz Kameralna – 25 osób.

Sale weselne świętokrzyskie - sala na wesele Szafranowy Dwór w Strawczynie
Szafranowy Dwór, Strawczyn

Dom weselny w Górnie – Anioł Wita

Anioł Wita to no­woczesny lokal znajdujący się w otoczeniu Świę­to­krzys­kie­go Parku Narodowego na zboczu Łysicy. Dom weselny posiada nowoczesną, przestronną i elegancką salę weselną, mogącą pomieścić do 250 gości, a także parking oraz 13 pokoi 2-osobowych. Anioł Wita to profesjonalna obsługa na wysokim poziomie, kelnerki niezwykle miłe i pomocne. Posiłki bardzo smaczne. Lokalizacja sali ślubnej to bliskość natury, sąsiedztwo lasu, cisza i spokój. Można podziwiać piękną panoramę Gór Świętokrzyskich, co z pewnością spodoba się przyjezdnym z dalszych stron gościom. Zapraszam na wesele do Oli i Sylwka po więcej zdjęć z lokalu Anioł Wita.

Sale weselne świętokrzyskie - dom weselny Anioł Wita w Górnie
Anioł Wita, Górno

Sala na wesele w Kielcach – Hotel Binkowski

Hotel Binkowski wraz z Binkowski Dworek, wchodzące w skład kompleksu Binkowski Resort, to kolejna z propozycji sali na wesele w Kielcach znajdująca się w samym środku pięknego Parku Baranowskiego. Otoczenie przyrody sprzyja temu, aby na chwilę wyrwać się z sali weselnej i odpocząć na łonie przyrody, czy choćby zrealizować krótką sesję plenerową. Eleganckie wnętrza sal balowych stanowią idealną scenerię do organizacji imprez o dowolnej tematyce i wielkości. Hotel Binkowski zapewnia profesjonalną obsługę, stoły do wyboru: prostokątne lub okrągłe, apartament dla Pary Młodej oraz pokoje dla gości. Do dyspozycji jest także bezpłatny parking.

Sale weselne świętokrzyskie - Hotel Binkowski sala na wesele w Kielcach
Hotel Binkowski, Kielce

Sala weselna świętokrzyskie – Patver Borków

Hotel Patver w Borkowie posiada klimatyzowaną salę weselną o powierzchni 520 m2 z dużym parkietem tanecznym, zatem raczej nikt z gości nie odczuje braku przestrzeni. Przyjęcie weselne można tu zorganizować nawet dla 300 osób. Patver Borków znajduje się w otoczeniu lasu i zalewu, posiada parking dla gości, pokoje dla nich oraz dla Pary Młodej.

Sala weselna świętokrzyskie - Patver Borków 
Sala weselna świętokrzyskie – Hotel Patver, Borków

Sala ślubna w okolicach Sandomierza – Dwór Dwikozy

Jeśli szukasz sali weselnej w okolicach Sandomierza to polecam Dwór Dwikozy. Lokal ten jest połączeniem nowoczesnych trendów z klasycystycznym arystokratycznym dworkiem. Dom weselny posiada dwie klimatyzowane sale balowe, stoły okrągłe lub prostokątne. Dla Par Młodych dostępne są 2 apartamenty z dużymi tarasami, natomiast dla gości do dyspozycji 20 pokoi. Wszystkie oczywiście są klimatyzowane i komfortowe. Dwór Dwikozy to gwarancja pysznych potraw kuchni polskiej i międzynarodowej. Otoczenie sali ślubnej to piękny, duży ogród pełen zieleni i kwiatów. Również dzieci znajdą tam zajęcie dla siebie.

Sale weselne świętokrzyskie - sala ślubna Dwór Dwikozy
Dwór Dwikozy, Sandomierz

Sala bankietowa Lawenda Nieprowice

Sala bankietowa Lawenda Nieprowice znajduje się niedaleko Busko-Zdroju i Pińczowa. To teren ogrodzony i oświetlony z parkingiem na 45 samochodów. Znajdziecie tam mini ogród i plac zabaw dla dzieci. Sala weselna Lawenda jest klimatyzowana, podzielona na część taneczną i konsumpcyjną, które mimo wszystko stanowią jedną całość i znajdują się na tym samym poziomie. Lawenda Nieprowice jest w stanie zmieścić do 300 gości. Znajduje się tam 14 miejsc noclegowych w 5 pokojach, włącznie z tym dla Pary Młodej. Właściciele podczas uroczystości są cały czas dyspozycyjni i chętnie pomagają w razie konieczności.

Sale weselne świętokrzyskie - sala bankietowa Lawenda Nieprowice
Sala bankietowa Lawenda, Nieprowice

Sala na wesele koło Sandomierza – Rezydencja Sandomierska

Rezydencja Sandomierska w Lenarczycach wyposażona jest w 2 klimatyzowane sale: I – mieszcząca do 150 osób i II – która spokojnie przyjmie nawet 300 gości. W otoczeniu sali weselnej znajdują się sady, które z powodzeniem można wykorzystać do mini sesji plenerowej w dniu ślubu. Rezydencja Sandomierska jest terenem w pełni ogrodzonym i zamykanym, posiada obszerny parking, na którym spokojnie zmieszczą się wszystkie auta. Lokal zapewnia 27 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2 i 3 osobowych.

Sale weselne świętokrzyskie - sala na wesele w Lenarczycach koło Sandomierza - Rezydencja Sandomierska
Rezydencja Sandomierska, Lenarczyce

Sala weselna Busko Zdrój – Dworek Soplicowo

Dworek Soplicowo Busko-Zdrój oferuje klimatyzowaną salę mieszcząca do 250 osób w komfortowych warunkach, piękny ogród z grillem oraz parking. Ten dom weselny to świetne rozwiązanie dla wszystkich par, które szukają swobodnej atmosfery na własnym przyjęciu, ale w eleganckiej i klasycznej oprawie. To piękne i stylowe miejsce. Obsługa kelnerska wesela na wysokim poziomie oraz bardzo dobre jedzenie to niewątpliwe atuty. A także konkretny i rzeczowy właściciel z którym da się dogadać chyba w każdej kwestii. Dworek Soplicowo standardowo zapewnia apartament dla Pary Młodej.

Sale weselne świętokrzyskie - sala weselna Dworek Soplicowo - Busko-Zdrój
Dworek Soplicowo, Busko-Zdrój

Dom weselny w Sulisławicach – Rezydencja Sulisławice

Kolejny dom weselny godny zainteresowania to Rezydencja Sulisławice. Sala bankietowa jest w stanie pomieścić 220 osób. Wystrój sali odpowiednio dostosowany do rodzaju organizowanej imprezy. Przyjęcie weselne może być zrealizowane przy okrągłych stołach bądź prostokątnych w różnych aranżacjach. Dom weselny Rezydencja Sulisławice oczywiście zapewnia pokój dla nowożeńców oraz umożliwia wynajęcie pokoi dla gości. Parking również jest wystarczający i dla nikogo miejsca nie braknie. Polecam również ich pyszną fontannę czekoladową z najlepszej belgijskiej czekolady. Rezydencja Sulisławice to również super właścicielka, która chętnie doradzi i pomoże.

Sale weselne świętokrzyskie - dom weselny Rezydencja Sulisławice
Rezydencja Sulisławice

Sala ślubna w Dwikozach – Gościniec Ceglane Kąty

Gościniec Ceglane Kąty w Dwikozach koło Sandomierza to idealne miejsce, zarówno na huczne wesele, jak i małe, kameralne przyjęcie. To wszystko za sprawą dwóch nastrojowych, ale jakże całkowicie różnych w wystroju sal. Duża, klasyczna, elegancka i stonowana Sala Ceglana jest idealna na przyjęcia od 130 do 200 osób. Elementy cegły, drewna i dodatków starego złota są idealnym wystrojem do wesela w stylu rustykalnym. W końcu ta sala to wizytówka Ceglanych Kątów. Druga trochę mniejsza, utrzymana jest w nowoczesnej szaro-czarnej kolorystyce, która świetnie sprawdzi się przy weselach w stylu glamour. Mieści ona do 130 osób. Ceglane Kąty dysponują zadaszonymi altanami i placami zabaw dla dzieci. Do dyspozycji jest parking oraz 11 pokoi w różnych konfiguracjach dla łącznie 32 osób.

Sale weselne świętokrzyskie - sala ślubna Gościniec Ceglane Kąty w Dwikozach koło Sandomierza
Gościniec Ceglane Kąty, Dwikozy

Dom weselny w okolicach Kielc – Lacona Stąporków

Lacona Stąporków znajduje się w okolicach Kielc w miejscowości Stąporków. Dom weselny zapewnia dwie piękne i przestronne, klimatyzowane sale balowe. Stylowe i eleganckie wnętrza, duże lustra i ozdobne tynki tworzą romantyczny, wręcz bajkowy klimat. Sala Bursztynowa może pomieścić do 210 osób, jest ona w formie kwadratu ze stolikami (okrągłymi bądź prostokątnymi) rozmieszczonymi wzdłuż ścian i częścią taneczną pośrodku.  Sala posiada duży parking, altanę oraz teren zielony z fontanną i stolikami. Druga – Kryształowa – to prostokątna sala z podziałem na część restauracyjną i taneczną, mieszcząca do 180 osób. Stoły również prostokątne albo okrągłe – wedle upodobań. Sala także posiada teren zielony z fontanną i stolikami oraz duży grill a także osobny parking. Lacona Stąporków oferuje 60 miejsc noclegowych w 22 pokojach.

Sale weselne świętokrzyskie - dom weselny Lacona Stąporków w okolicach Kielc
Lacona, Stąporków

Sala weselna w Starachowicach – Hotel Europa

Dla szukających sali weselnej w Starachowicach, proponuję sprawdzić, co ma do zaoferowania Hotel Europa. Będziecie tu mogli zorganizować wesele nawet na 350 osób w klimatyzowanych i komfortowych wnętrzach z miłą, uśmiechniętą obsługą. Hotel Europa Starachowice dysponuje sporym parkingiem. Nowożeńcy otrzymują apartament gratis, natomiast goście weselni mają możliwość skorzystania z noclegu w jednym z wielu pokoi ze specjalnym rabatem.  

Sale weselne świętokrzyskie - Hotel Europa Starachowice
Hotel Europa, Starachowice

Sala na wesele w Sandomierzu – Hotel Mały Rzym

Idealnym miejscem na organizację wesela w Sandomierzu jest Hotel Mały Rzym. W zależności od Waszych potrzeb znajdziecie tam dwie sale: restauracyjną, w której możecie śmiało zaprosić do 170 gości oraz srebrną dla mniejszych przyjęć do 100 osób. Niezwykle miła obsługa i bardzo dobre jedzenie. Dla dzieci znajdzie się kącik zabaw. Sala na wesele posiada taras, z którego jest piękny widok na Góry Pieprzowe. Hotel Mały Rzym zapewnia apartament dla Pary Młodej oraz noclegi dla gości oraz duży parking.

Sale weselne świętokrzyskie - sala na wesele Mały Rzym Sandomierz
Hotel Mały Rzym, Sandomierz

Sala ślubna koło Tarnobrzega – Rezydencja Leśna Piaseczno

Szukając sali ślubnej z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu ciszy i drzew, musicie zajrzeć w okolice Tarnobrzega, a dokładniej do Piaseczna. Rezydencja Leśna Wam to wszystko zapewni, a w ofercie mają 2 sale. Srebrna przy stołach prostokątnych mieści do 300 gości, natomiast przy okrągłych musicie się liczyć z ograniczeniem do 200 osób. Sala złota – 150 osób przy prostokątnych i 110 przy okrągłych stolikach.  Rezydencja Leśna Piaseczno dla Nowożeńców ma przygotowany nowoczesny apartament, a dla gości 17 pokoi 2-osobowych oraz jeden 3-osobowy.

Sale weselne świętokrzyskie - sala ślubna - Rezydencja Leśna Piaseczno
Rezydencja Leśna, Piaseczno

Podsumowanie

Domyślam się, że wybór idealnej sali weselnej jest nie lada wyczynem, dlatego też mam nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu pomogłem Wam w podjęciu najlepszej decyzji. Pamiętajcie, by zawsze kierować się własnym instynktem i preferencjami. To ma być Wasz dzień i niech odbędzie się w miejscu, które będziecie dobrze wspominać przez całe życie!

Znasz jakieś inne godne uwagi sale weselne w świętokrzyskim?
Zostaw swoją propozycję w komentarzu, a chętnie je sprawdzę i opiszę.

1 komentarz
Dodaj komentarz...

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

  • Sale Weselne Kielce19 grudnia 2021 - 23:11

    świetne zestawienie sal weselnych trochę brakuje obiektów ale wybrane są te naj tak sądze OdpowiedzAnuluj

Inne reportaże

Masz jakieś pytania?
Spodobały Ci się moje zdjęcia?
Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej?

Znajdziesz mnie też na:

facebook logo białe
instagram logo białe
mywed logo białe