Hotel Binkowski – wesele w Kielcach

Przygotowania ślubne to najbardziej gorąca część dnia. Gorączka ślubnych przygotowań sprawia, że temperatura rośnie. Są to chwile warte uwiecznienia. Minimalistyczne momenty przepełnione wzruszeniem i niecierpliwym wyczekiwaniem. Choć wasze przygotowania różnią się nieco od siebie, poziom stresu zapewne jest taki sam. A więc?do dzieła!

Hotel Binkowski w Kielcach – przygotowania Pana Młodego

Dzień pracy zacząłem od dość szybkich przygotowań Łukasza w przepięknym Hotelu Binkowski w Kielcach. Dosłownie kilka ujęć, bo czas goni, a wszyscy są trochę spóźnieni?
Ale to nie sprawia, że uśmiech z twarzy znika. Widać, co najwyżej, więcej powagi u Pana Młodego. W końcu to dostojna chwila i niezwykle podniosła. Jeszcze tylko poprawienie muszki, kołnierzyka koszuli, zapięcie mankietów?. Wszystko dopracowane na ostatni guzik.
Nie może zabraknąć zdjęcia ze świadkiem i już wszystko gotowe!
A co słychać u Pani Młodej?

Przygotowania Panny Młodej

W drugiej kolejności udałem się na przygotowania do rodzinnego mieszkania Panny Młodej w centrum miasta.
Angelika od samego początku wiecznie uśmiechnięta. Z natury jest pogodną kobietą, a jej entuzjazm udziela się każdemu. Nawet stres związany z tym dniem nie był w stanie popsuć jej humoru.

Mało tego, bo dzień wcześniej też spotkała ją przygoda, która chyba większość osób rozłożyłaby na łopatki. Mianowicie jako, iż Młodzi na co dzień mieszkają w Warszawie, tam też była zamawiana suknia ślubna, odebrana w piątek przed przyjazdem do Kielc, niestety po przymiarce okazało się, że nie pasuje a nie ma jej jak, kiedy i gdzie przerabiać, bo nie ma czasu na powrót do stolicy.

Dzielna Angelika oczywiście nie poddając się ruszyła na ?podbój? Kielc odwiedzając salony sukni ślubnych z nadzieją znalezienia jakiegoś rozwiązania. Po dłuższym czasie mozolnych poszukiwań, psychicznej rezygnacji nagle zwrot akcji i jest, w jednym z salonów udało się znaleźć piękną i wręcz idealnie pasującą suknię, jakby na Angelikę szytą.
Ale kiedy cała sytuacja została opanowana a nowa suknia ślubna gotowa do prezentacji, czas na detale ? zakładanie biżuterii, błękitnej opaski na szczęście, którą umieszcza się na udzie, układanie kwiatów, ostatnie poprawki fryzury i makijażu?.

W drzwiach pojawia się Pan Młody. Jest zachwycony swoją przyszłą żoną, każdym detalem jej sukni, makijażu, błyszczącej biżuterii. Rodzice udzielają Błogosławieństwa na nową drogę życia i wszyscy kierują się do kościoła na uroczystą przysięgę małżeńską.

Ceremonia ślubu w katedrze w Kielcach

Przyszedł czas na ceremonię zaślubin. Młodzi uroczyście przed samym Bogiem przysięgali sobie miłość, w pięknej barokowej bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach.
Szczęście, radość, miłość wprost wymalowane są na ich twarzach. Angelika i Łukasz to wiecznie uśmiechnięta para. Albo jedno, albo drugie albo oboje, ale wszędzie jest widoczny uśmiech. Podczas przysięgi małżeńskiej, powaga nie była ich największym sprzymierzeńcem, za to uśmiech i  radość owszem!
Takie chwile sprawiają, że moja praca dodaje mi skrzydeł i chęci do działania. Uwielbiam ludzi wiecznie uśmiechniętych, od których bije pozytywna energia. Po powiedzeniu sobie sakramentalnego ?tak? wszyscy udali się na huczną zabawę do białego rana.

Przyjęcie ślubne w Hotelu Binkowski w Kielcach

Goście skierowali się do Hotelu Binkowski, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.
Państwo Młodzi zostali przywitani tradycyjnie ? solą i chlebem. Pan Młody przeniósł swoją żonę przez próg, jak nakazuje tradycja.
O piękne oświetlenie sali weselnej zadbała Strefa Światła.
Zwariowana zabawa, dużo tańca i śpiewów, częste toasty i cała noc szalonej zabawy! Z taką ekipą zabaw nie ma końca. Wesele było bardzo udane, czego dowodzi udany reportaż ślubny i szczęśliwe miny gości uwiecznione w kadrach mojego aparatu.

Zapraszam też na inne śluby zrealizowane w samych Kielcach bądź bliskich okolicach. Jak choćby do tego dość klimatycznego i bardzo popularnego miejsca nieopodal.

0 komentarzy
Dodaj komentarz...

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

  Inne reportaże

  Masz jakieś pytania?
  Spodobały Ci się moje zdjęcia?
  Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej?

  Znajdziesz mnie też na:

  facebook logo białe
  instagram logo białe
  mywed logo białe