Opuszczamy schematy, czyli miejsca idealne na ślubną sesję zdjęciową

Każda młoda para chciałaby, by ten najważniejszy dzień w życiu był szczególnie piękny. Każda panna młoda chciałaby czuć się gwiazdą wieczoru, chciałaby być piękna i wyjątkowa, no bo jak inaczej? Tygodnie, nie, miesiące przygotowań, fryzjer, kosmetyczka, piękna suknia, unikalne dodatki. No i jak tego nie udokumentować? Jak nie zrobić najlepszych w życiu zdjęć?

Taki dzień pamięta się przecież długo. A to, co umyka wspomnieniom, przypomina fotografia. Od dawna już ślubnych zdjęć nie pozostawia się przypadkowi. Fotografowie, tacy jak ja, zafascynowani ludzką twarzą, emocjami, specjalizują się w fotografii ślubnej. Dzięki naszej pracy i naszym umiejętnościom, po latach przypominasz sobie najszczęśliwsze chwile w życiu.

Sandomierz – Park Piszczele
Pustynia Błędowska
Piwnice Zamku Krzyżtopór, Ujazd

Co jest ważne w ślubnej fotografii? Ludzie, bez wątpienia. Ale ważne jest również miejsce, w którym będziemy robili zdjęcia. Tło. I tyle, ile jest ludzi, tyle jest gustów, a tyle, ile młodych par, tyle pomysłów. Nigdy nie ma dwa razy takiego samego pleneru i takiej samej sesji. Zawsze inaczej pada światło, inaczej szumią drzewa. Nawet, gdy miejsce jest to samo, to zmienia się światło, natura i ludzie. Bo przecież to ludzie tworzą charakter zdjęcia. To ich pomysły realizuję, czasem podpowiem, czasem zasugeruję, ale przede wszystkim słucham tego, co ludzie chcą mi powiedzieć, jakie mają pragnienia, jaką wizję swojej fotografii ślubnej.

Bieszczady – Połonina Wetlińska
Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Czasem pytają mnie, jakie miejsce poleciłbym na sesję w naszej okolicy. Nie tak łatwo przypomnieć sobie i wymienić od razu wszystkie ciekawe miejsca w okolicy. Dlatego, dla wszystkich poszukujących pomysłu na scenerię ślubnej sesji plenerowej, przygotowałem infografikę, która wyszczególnia warte uwagi miejsca naszego regionu. Nie ukrywam, często robię tam zdjęcia Młodym. Pewnie dlatego, że te miejsca są szczególne, ponadczasowe i niemal wieczne. Ludzie przemijają, a one ciągle tam są, gdzie były.

Jak wyglądają moje zdjęcia z tych miejsc? Jesteście ciekawi, jak wyglądają w ogóle zdjęcia robione przeze mnie? Zajrzyjcie do mojego portfolio. Tam znajdziecie wiele odpowiedzi na nurtujące was pytania. Na te, na które nie znajdziecie odpowiedzi, z chęcią odpowiem osobiście. Pewnie, że jeśli macie inny pomysł na miejsce swojego ślubnego pleneru, to ja jadę i nie dyskutuję! To Wasz dzień i Wasza kreatywność, a ta potrafi być zaskakująca!

Krzyżtopór, Ujazd
Pole słoneczników w Tarnobrzegu
Dolina Kościeliska, Zakopane

Poniżej wspomniana wcześniej infografika obejmująca kilka przykładowych miejsc z terenu województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Oczywiście intrygujących i pięknych miejsc jest o wiele, wiele więcej i ciężko by było je wszystkie tu zamieścić a i tak dalej by się okazało, że jakiegoś brakuje.

0 komentarzy
Dodaj komentarz...

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

  Inne reportaże

  Masz jakieś pytania?
  Spodobały Ci się moje zdjęcia?
  Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej?

  Znajdziesz mnie też na:

  facebook logo białe
  instagram logo białe
  mywed logo białe